Zodpovědné hraní

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

U sázení se především jedná o zábavu!

Casinové hry jsou skvělou zábavou pro všechny starší 18 let a měly bychom je brát pouze jako koníček. Hrát bychom neměli s vidinou obrovských výher ve velmi krátkém čase. Trefit Jackpot je samozřejmě skvělé, ale hlavním důvodem hry by mělo být vzrušení ze hry samotné, a ne pouze snaha o to vyhrát nebo vydělat peníze. Určité procento populace ovšem ztratí pojem o tom, o čem by hry v online casinu měly být, tedy zábavou. Tito lidé jsou rizikovou skupinou a hrozí u nich vznik závislostí.

Vždy je také potřeba si pamatovat, že v casinech se mohou vysoké částky vyhrát, ovšem při neopatrné hře se mohou také vysoké částky prohrát. Pokud hráč na tento fakt důsledně nepamatuje a do casina se vrací pouze s myšlenkou výhry peněz, tak hrozí nebezpečí, že se tento hráč stává na sázení závislým. Jako u jiných závislostí hrozí riziko ztráty nejen peněz, ale také poškození fyzického a duševního zdraví. Ovlivněni jsou také nejbližší závislého a hrozí také častější náchylnost ke kombinované závislosti jak na hazardu, tak například na alkoholu nebo jiných drogách.

Níže najdete několik rad, jak riziko závislosti co nejvíce omezit a minimalizovat tak šanci jakýchkoliv problémů, které jsou s ní spojeny.

  • Hrajte s čistou hlavou. Hra v kombinaci s návykovými látkami, nebo při naštvání rozhodně nepřináší radost ze hry a hrozí nebezpečí ztráty peněz a neuvědomování si reality.
  • Vyhraďte si rozpočet nas sázky. Hraní v casinu by měl být pouze placený koníček, do kterého investujte pouze tolik, kolik si můžete dovolit bez ohrožení kvality běžného života. Absolutním tabu jsou půjčky, které jsou utraceny v casinu. V žádném případě neberte hru jako zdroj příjmu peněz!
  • Nezapomeňte na čas. Nikdy nesmíte zapomínat na osobní život a během her a sázení je potřeba dělat přestávky.

Pokud cítíte, že nad hrou ztrácíte kontrolu a hrajete do poslední koruny, máte kvůli hře deprese, měli byste neprodleně kontaktovat pomoc psychologa, psychiatra nebo jakékoliv středisko, které se zabývá závislostmi.

Pokud znáte někoho, kdo kvůli hraní mění své chování a trpí výše zmíněnými stavy, je také na vás, abyste onomu člověku sehnali pomoc, protože on si svého chování ani nemusí být vědom a nemusí vidět žádný problém. Nejbližší závislého trpí také a bez pomoci profesionála se závislý prakticky nemá šanci vyléčit nebo svůj stav zvládat.